урок №126
Урок
№ 126 5
клас
Тема уроку. Середнє значення величини.
Мета уроку: закріпитити
знання учнів про середнє значення
величини.
Розвивати логічне мислення. Виховувати розуміння
важливості математичних знань.
Тип
уроку: закріплення знань, умінь і навичок.
Обладнання: підручник, комп’ютер, презентація вчителя.
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
Перевірка
готовності класу до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Взаємоперевірка
за зразком.
ІІІ. Формування теми, мети і
завдань уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Не в кількості
знань полягає освіта, а в повному розумінні й майстерному застосуванні всього
того, що знаєш. Дістервег
V. Актуалізація опорних знань.
Пінг-понг.
Кидаючи один
одному м’ячик, учні задають запитання:
1. Що таке середнє арифметичне?
2. Як знайти середнє
арифметичне?
3. Знайти середнє
арифметичне чисел 6 і 10, тощо.
VІ. Закріплення знань, навичок та умінь.
А) Розвязування вправ (з коментуванням).
№1580
№1582
№1582
№1585
В) Математичний
турнір.
Клас ділиться на три команди. Обираються капітани. Команди
отримують завдання на картках.
І команда.
1. Зважуванням знайдено масу 3 динь: 1,2 кг , 3 кг , 1,7 кг . Знайди середню масу
динь.
2. Автомобіль за перші дві години проїхав 98,7 км , а потім за три
години проїхав 150км. Знайди середню швидкість автомобіля.
3. Число 17,5 є середнім арифметичним чисел 9,8 і х.
Знайди число х і познач усі три числа на числовому промені.
ІІ команда
1. Товарний поїзд був у дорозі 3 год. За першу годину він
проїхав 38 км ,
за другу – 41,5 км ,
а за третю – 39 км .
Знайди середню швидкість потягу.
2. Автомобіль за перші три години проїхав 160 км , а потім за 2 години
– 110,5 км .
Знайди середню швидкість автомобіля.
3. З площі 48,6 га зібрали 1200,42 ц пшениці. Скільки
пшениці зберуть з 270 га
при такій самій врожайності?
ІІІ команда
1. Маса першого кроля 2,5 кг , другого – 1,9 кг , третього – 2,3 кг . Знайди середню масу
кроля.
2. Господарство з площі 5 га зібрало 14,6 т пшениці, а
з 3 га –
10,2 т. Який середній урожай з 1
га одержало господарство?
3. З 6
га поля зібрали по 3,2 т жита, а з 4,6 га 0 по 3,6 т. Знайди
середню урожайність жита.
VІІ. Підсумок уроку.
Підводяться
підсумки змагання, визначається команда-переможець, відмічається активність
учнів, оцінюється їх робота на уроці.
VІІІ. Домашнє завдання.
§36, №1584, 1586.
ІХ. Рефлексія.
«Квітка засвоєння».
Учні прикріплюють на дошці
пелюстки квітки:
-
Зелені – все зрозуміло;
-
Сині – майже все зрозуміло;
-
Жовті – зрозуміло наполовину;
-
Оранжеві – дещо зрозуміло;
-
Червоні – нічого не зрозуміло.
Коментарі
Дописати коментар