урок №127
Урок № 127 5 клас
Тема. Відсотки. Середнє
арифметичне.
Мета: закріпити засвоєння учнями
програмних знань і вмінь з теми, підготувати до написання контрольної роботи. Розвивати
самостійність. Виховувати вміння зосередитись, відповідальність за результати
навчальної діяльності.
Тип уроку: закріплення знань, умінь,
навичок.
Обладнання: підручники.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Організація
уваги учнів.
ІІ. Перевірка домашньої роботи
Перевірка
асистентами вчителя за зразком.
IІI. Мотивація навчальної діяльності.
Не в кількості
знань полягає освіта, а в повному розумінні й майстерному застосуванні всього
того, що знаєш. Дістервег
IV. Формування теми і завдань уроку.
V. Мотивація навчальної діяльності.
-
Як знайти відсоток від числа?
-
Як знайти число за його відсотком?
-
Як знайти середнє арифметичне кількох чисел?
VІ. Закріплення умінь і навичок
Розв’язування вправ
1°(1б). Знайдіть середнє арифметичне чисел 32,4; 54,6; 44,9;
18,1. (37,5)
2°(2б). У магазин завезли 840 кг фруктів. Яблука становили
25% усіх заведених фруктів. Скільки яблук завезли в магазин? (210кг)
3(2б)°. За перший день зібрали 280 кг картоплі, що
становить 70% усієї картоплі, посадженої на полі. Знайдіть вагу всієї картоплі. (400кг)
4(2б)*. Автомобіль
їхав 3,5 год зі швидкістю 84 км/год і 2,5 год зі швидкістю 90 км/год. Знайдіть
середню швидкість автомобіля на всьому шляху.
(3,5•84+2,5•90):(3,5+2,5)=(294+225):6=519:6=86,5
5(2б)*. За три дні
дівчинка прочитала 120 сторінок книги. За перший день вона прочитала 40% усіх сторінок,
що становить 80% сторінок, прочитаних за другий день. Скільки сторінок дівчинка
прочитала за третій день?
1) 120 :
100 · 40 = 48(ст.) – за 1-й день;
2) 48 : 80 · 100 =
60(ст.) – за 2-й день;
3) 120 – (48 + 60) = 12 (ст.) — за 3-й день.
6(3б)**. За перший
день робітник виконав 85% усього завдання, за другий — 80% остачі, а за третій
— решту 90 деталей. Скільки деталей виготовив робітник за три дні?
1) 100 –
80 = 20 (%) становить 90 деталей;
2) 90 : 20 · 100 = 450 (деталей) - остача після 1-го дня
(за 2 і 3 дні);
3) 100 – 85 = 15 (%) становить 450 деталей;
4) 450 : 15 · 100 = 3000 (деталей) — за три дні.
VІІ. Підсумок уроку.
Відповісти
на запитання учнів за змістом роботи.
VІІІ. Домашнє завдання.
Ст. 325
– тестові завдання № 3,4,5.
ІХ. Рефлексія.
Ніколи
не пізно порозумнішати. Д. Дефо
Коментарі
Дописати коментар