урок №125
Урок № 125 5
клас
Тема уроку. Середнє значення величини.
Мета уроку. Сформувати
знання учнів
про середнє значення
величини. Розвивати систематичність мислення та виховувати
культуру розумової праці.
Тип уроку: формування
знань, умінь і навичок.
Обладнання: підручник,
комп’ютер, презентація вчителя.
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
Перевірка готовності класу до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Взаємоперевірка за зразком.
ІІІ.
Формування теми, мети і завдань уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів.
«Якщо
ти хочеш бути великим математиком, не дозволяй відволікати тебе від розмірковування
до тих пір, поки сам того не побажаєш» Рене Декарт.
V. Актуалізація опорних знань.
А) Бліц-турнір.
1.
Що таке середнє арифметичне?
2.
Як знайти середнє арифметичне?
3.
Де використовують середнє
арифметичне?
Б) Усні вправи:
1. Знайди середнє
арифметичне чисел:
7 і 9 3 і 9
33 і 11 1 і 4
14 і 15 13 і 18
2. Середнім
арифметичним якої пари чисел є число 8?
а) 9 і 10; б) 1,5 і
14,5; в) 2,5 і 14,5; г) 5 і 9
VІ.
Застосування знань, навичок та умінь.
А) Розв’язування вправ підручника.
«Логічний ланцюжок».
Перший
учень починає розв'язувати задачу, далі на будь-якому місці його відповідь
припиняється вчителем і слово передається другому учневі, потім третьому і т.д.
№ 1573
№ 1575
№ 1576
№ 1577
№ 1578
Б) Диференційована
самостійна робота «Хто більше?»
На дошку проектуються
завдання І-ІV рівнів.
Учні вибирають і виконують завдання того чи іншого рівня.
І
рівень:
1. Середнім
арифметичним якої пари є число 6?
А) 5 і
9; Б) 3,5 і 8,5; В) 2 і 14;
Г) 4,5 і 8,5.
2. За першу
годину потяг пройшов 54км, за другу – 65км. Знайдіть середню швидкість потяга.
ІІ
рівень:
Закінчіть
твердження:
А) середнє
арифметичне чисел 15 і 45 дорівнює ____
Б) якщо
середнє арифметичне двох чисел дорівнює 18, то сума цих чисел дорівнює _____;
В) Якщо
сума п’яти чисел дорівнює 135, то середнє арифметичне цих чисел дорівнює ____.
ІІІ
рівень:
1.
Середнім
арифметичним чисел 14,8 та х є число 12,5. Знайди число х і познач усі три
числа на числовому промені.
ІV рівень:
1. Хлопчик
пройшов відстань 8 км
із швидкістю 4 км/год, а повертався із швидкістю 5 км/год. Знайди середню швидкість
руху хлопчика.
VІІ. Підсумок уроку.
Підводяться підсумки, відмічається
активність учнів, оцінюється їх робота на уроці.
VІІІ. Домашнє завдання.
§36, №1574, 1579.
ІХ. Рефлексія.
Про що
говорить епіграф?
Як ви розумієте зміст епіграфу до уроку?
Коментарі
Дописати коментар